Madárbarát Iskola

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Madárbarát Kert alprogramján keresztül iskolánk elnyerte a “Madárbarát Iskola” címet.

Az iskola épülete 2009-ben újult meg, miután a növényzet kialakítása során olyan fajok is ültetésre kerültek, melyek táplálkozó-, vagy búvóhelyként is szolgálhatnak a madaraknak. A környező fákra etetőket helyeztünk ki, melyekbe az osztályok ősztől eleséget helyeztek ki, figyelve a folyamatos utántöltésre is. Az osztálytermekből is zavartalanul megfigyelhető magasságban odúk is kihelyezésre kerültek. Figyeltük az érkező madarakat, az el nem foglalt odúknak új helyet kerestünk, míg végül a legtöbbnek lakója nem akadt. Az odúkban széncinegék költöttek, de az iskola melletti fenyőkön többször megfigyeltünk fekete rigó költést is.

Ezeket az információkat egy űrlapon küldtük be az egyesületnek, melynek elbírálása után kitehettük az aulába a kiérdemelt “Madárbarát Iskola” táblát.

Természetesen az odúk, etetők nyomon követése, gondozása, takarítása folyamatos, mely jó lehetőséget kínál a gyerekek környezeti nevelésbe való bevonására.

Iskolánk madáretetői és odúi: